Targi Film Video Foto 2015 – zdjęcia, relacja

Przybyłem, zobaczyłem, zdjęcia zrobiłem. 18 edycja targów dobiegła końca, czas na parę słów od tego co strzela.

Targi FVF to impreza dla każdego pasjonata filmu czy fotografii, niezależnie od stopnia zaawansowania. Prawdą jest, że każdy znajdzie tu coś dla siebie – od wykładów, prezentacji, konkursów, wystaw, nowinek sprzętowych, książek, ofert sklepów – aż do pozujących modelek. Dużą popularnością cieszyły się drony z wbudowanymi kamerami / aparatami. Lubimy drony.

Targi Film Video Foto 2015 | Zdjęcia

W tym roku wybrałem się na imprezę z zaprzyjaźnionymi foto zapaleńcami. I tak, Andrzej przechadzając się z analogiem zgarniał punkty respektu w oczach weteranów i siał postrach w sercach nastolatek z wielgachnymi lustrzankami. Ola natomiast znalazła rewelacyjny pasek nadgarstkowy, którego szukała przez ostatnie pół roku. Był tak fajny, że sam kupiłem.

Targi Film Video Foto 2015 | Zdjęcia

Dlaczego pasek nadgarstkowy jest najlepszy i wszystkie inne możemy sobie wsadzić?
– nie plącze się niepotrzebnie i nie trzeba go zwijać jak w przypadku pasków fabrycznych
– nie ogranicza ruchów jak paski z zapięciem na dłoń
– możemy go odpiąć przez zatrzask bez potrzeby zdejmowania opaski na nadgarstek
– logo na pasku nie wali po oczach na kilometr (to ważne gdy wchodzimy w tryb skradania w przypadku fotografii ulicznej)
– zabezpiecza aparat przed upadkiem

Tymczasem, co u modelek?

Targi Film Video Foto 2015 | Zdjęcia

Spotkałem się z staro-nową, coroczną opinią, że targi już nie te same co kiedyś, że coraz mniej modelek i ogólnie dno. Jeden wielki bullshit. Poziom na przestrzeni lat jest równy i bawiłem się dobrze. Wiadomo, że z czasem mamy coraz większe doświadczenie i część wykładów przestanie być dla nas interesująca. Nie znaczy to jednak, że w jakimś stopniu są gorsze jakościowo. Tak jak pisałem na początku, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Co do samych pozujących, to trzeba szukać, a nie przejść się dwa razy po sali. Dziewczyny nie pozują 24 godziny na dobę, no nie da się. Może się zdarzyć, że na sali pozuje jedna osoba, a reszta zwyczajnie odpoczywa. Naliczyłem 9 osób pozujących, to ma być mało? Gdybyśmy chcieli sfotografować każdą dziewczynę w stopniu zadowalającym, na nic innego nie starczyłoby nam czasu.

Jeśli fotografujesz i nie byłeś jeszcze na imprezie – wpadnij za rok. Ja zajrzę tam na pewno.

Targi Film Video Foto 2015 | Zdjęcia

Udostępnij post dla znajomych:
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Tumblr0Pin on Pinterest0Share on Reddit0