Pojechał na konwent człowiek z rybą na głowie

… nikt go nie uratuje, nikt mu nic nie powie.

Opanowałem sztukę przetrwania na konwencie i w ubiegły weekend wybrałem się na Polcon. Na 30 lecie tej imprezy spodziewałem się fajerwerków. Konwent odbył się na terenie politechniki poznańskiej i niestety był niewielki. Do Poznania zawitało trochę ponad 3500 tysiąca osób (na 15 tys. planowanych…), co w porównaniu z Pyrkonem było kameralną imprezą. Z drugiej strony mniejsza frekwencja spowodowała, że łatwiej było dostać się na wykłady i panele dyskusyjne.

Polcon Wystawy | Uwaga Strzelam

Czapka zobowiązuje, więc jako etatowa ofiara sharknado postanowiłem odwiedzić wykład „Dlaczego tanie filmy o rekinach są takie fajne”. Z początku nie rozumiałem fenomenu tego typu kina i wydawało mi się żałosne. Podczas prezentacji stopniowo zmieniłem zdanie, ponieważ nie dało się oglądać z powagą absurdalnych scen z udziałem MegaSharka i Sharktopusa. I tak gdy gigantyczny rekin zderzył się z mechanicznym rekinem przed dziobem lecącego samolotu, zrozumiałem że jest to kino dla mnie. Props dla prowadzącej, bo zerwałem boki ze śmiechu.

Jak już jestem przy rekinku, chciałbym pozdrowić wszystkich rybomaniaków i niedzielnych macaczy. Własny egzemplarz rekinka możecie nabyć na przykład tutaj. Niech ryba będzie z wami.

Drugi wykład jaki zapadł mi w pamięć nosił wdzięczny tytuł „A ty? Jesteś psychopatą?”. Prowadząca już na wstępie prosiła żeby nie kozaczyć i to nie jest konkurs kto ma bardziej zryty beret. Statystycznie na cały konwent mógł przypaść jeden psychopata. Natomiast na pocieszenie powiedziała, że socjopatami jesteśmy wszyscy :-).

Poza tym parę wykładów o Marvelu i DC, nocne zwiedzenia miasta, browarki nad Wartą no i oczywiście cosplay. Zobaczcie kogo upolowałem tym razem.

Polcon Cosplay | Uwaga Strzelam

Nie mogło zabraknąć Harley Quinn i Jokera

Polcon Cosplay | Uwaga Strzelam

Jinx też była.

Polcon Cosplay | Uwaga Strzelam

Sayomi You Can Dance

Polcon Cosplay | Uwaga Strzelam

Po premierze Wiedźmina 3, obrodziło w cosplay prosto z Wyzimy. Naliczyłem dwóch Geraltów, trzy Yennefer, jedną Filippę…

Polcon Cosplay | Uwaga Strzelam

…i dwie Ciri. Na zdjęciu Sara Sernikovic.

Polcon Cosplay | Uwaga Strzelam

He is Groot!

Polcon Cosplay | Uwaga Strzelam

Lots of LOL.

Polcon Cosplay | Uwaga Strzelam

Na konwent zawitał także Alta… znaczy Ezio.

Myślę że wystarczy mi konwentów do przyszłego roku, zwłaszcza, że Polcon był po prostu średni. Byłem, pobawiłem się, ale pewien niedosyt pozostał. Tyle dobrego, że dzięki zaprzyjaźnionemu poznaniakowi udało się nam pozwiedzać miasto wieczorem. A Poznań fajny jest.

Udostępnij post dla znajomych:
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Tumblr0Pin on Pinterest0Share on Reddit0
  • Alicja

    Niezwykle miło przeczytać coś tak fajnego o sobie! Bardzo dziękuję za udział w prelekcji i jej recenzję, czuję się, jakbym zmieniła czyjeś życie ;) Ach i zazdroszczę czapki, muszę sobie taka sprawić! Pozdrawiam – prelegentka od rekinków.