Dwa i pół bohatera na metr kwadratowy

Jeśli w ostatni weekend nie przybijałeś piątki z Deadpoolem, nie piłeś Nuka Coli w post-apokaliptycznej wiosce i nie znalazłeś Wally’ego toś trąba.

Jak często, spacerując ulicą, miałeś okazję natrafić na bandę kosmicznych Marines, piratów, zombie, Iron Manów, Batmanów, elfów oraz pań w gorsetach wyposażonych w broń masowego wrażenia? Raz do roku, w okolicach marca-kwietnia, w Poznaniu to chleb powszedni. Ale spokojnie – nie ma potrzeby dzwonić po panów z kaftanami bezpieczeństwa. Po prostu trafiłeś na fanów fantastyki, a gdzieś tuż za rogiem, odbywa się Pyrkon.

Dla niewtajemniczonych Pyrkon to największy w Polsce festiwal szeroko pojętej fantastyki. Spotkasz tu pasjonatów komiksu, mangi i anime, gier komputerowych, fabularnych, karcianych, planszowych i bitewnych. Często również przebranych za ulubione postacie z filmów, książek i gier (tzw. cosplay).

Pyrkon 2015 | Uwaga Strzelam

Na festiwalu nie sposób się nudzić. Masa wykładów, panelów dyskusyjnych, spotkań z autorami, pokazów, warsztatów, wystaw…

Pyrkon 2015 | Uwaga Strzelam

… na które zawsze będzie brakować czasu. Dorzućmy do tego konkursy, pokazy tańca, walki na arenie, fireshow i mamy mieszankę wybuchową. Możesz dwoić się i troić, ale i tak nie zobaczysz wszystkiego. Cały konwent podzielony był na 8 budynków, gdzie łącznie znajdowało się 30 (!) sekcji, gdzie jednocześnie coś się działo. Jednym z najciekawszych punktów programu był konkurs na najlepszy cosplay, czyli „Maskarada”:

Pyrkon 2015 | Uwaga Strzelam

W wolnym czasie (zabawne), można było odwiedzić Games Roomy i pograć od najnowszej odsłony Mortal Kombat, przez League of Legends aż do… klasycznej Contry. Dostępna była także sala dedykowana grom planszowym i karcianym. Można było załapać się tam na naukę danej gry, turnieje jak i zobaczyć wystawców prezentujących nowe tytuły lub prototypy.

Zawsze możesz też to wszystko olać i zwyczajnie pozbierać expa:

Pyrkon 2015 | Uwaga Strzelam

Dla osób pragnących poczuć piach, kurz i promieniowanie, do dyspozycji był post-apokaliptyczny obóz Brotherhood of Beer. Zawsze Nuka Cola.

Pyrkon 2015 | Uwaga Strzelam

Warto było też od czasu do czasu wyjrzeć na zewnątrz i zobaczyć kogo biją:

Pyrkon 2015 | Uwaga Strzelam

Chętni mogli usiąść na tronie (dla uściślenia chodzi o ten żelazny) by zapozować do zdjęcia. Stanie w kolejnej kilometrowej kolejce było już niestety ponad moją cierpliwość ;-). Po więcej zdjęć z konwentu zapraszam na fanpage: o tutaj.

Będąc na Pyrkonie pamiętaj by zachować czujność, bo może dojść do tragicznych nieporozumień:

Pyrkon 2015 | Uwaga Strzelam

Przed którymi zabezpieczysz się czytając jutrzejszy tekst „Jak przetrwać na konwencie”. Stay tuned.

Udostępnij post dla znajomych:
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Tumblr0Pin on Pinterest0Share on Reddit0